Co jsou to BADy?


Proč jsou potřebné Biologicky Aktivní Doplňky stravy (BADy)?

BADy neboli také někdy nazývané „Bioimunoenergoregulátory“ jsou nejúčinnější přírodní prostředky pro chronické, těžké a obtížně léčitelné choroby. Veliká terapeutická efektivnost Kordycepsu je ve formě elixírů dána supermoderním zpracováním základní suroviny, vakuová koncentrace, extrakce obsahu buněk hub při nízkých teplotách, což poskytuje vysokou 70% koncentraci polysacharidů. Vstřebávání elixírů probíhá rychle, je dosaženo 98 – 100% asimilace v těle, jeho absorpce začíná již v ústech, a maximální účinek je patrný do několika hodin po přijetí. Síla a specifika tekutých forem koncentrovaných z obsahu buněk vyšších hub, v první řadě z Kordycepsu, Linčži a Ganodermy (Houba reszhi), je především v tom že jde o systémové preparáty. Systémové účinky takových preparátů spočívají v rychlé regulaci všech systémů organizmu na základě jejich unikátního složení. Výše uvedená možnost tekutých koncentrátů z Kordycepsu a dalších hub mnohem rychleji reguluje stav imunitního systému ve srovnání s jinými suchými prostředky tradičně vyráběnými podle starých receptur ve formě tablet a kapslí. Při užívání těchto preparátů dochází k aktivizaci procesů v buňkách člověka a zpomaluje se proces stárnutí. Mnohostrannost regulačních efektů určuje terapeutické využití Kordycepsu jak při akutních tak i chronických stavech.

Bio-imuno-energo-regulátory produktů z vyšších hub v první řadě nesou bio-informace o správném fungování vnitřních orgánů. Přenos biologické informace do orgánů prostřednictvím krve má normalizující účinek přenášený bio-resonancí. Bio-informace, které napodobují řídící frekvence podkorových center mozku, regulují vegetativní nervovou soustavu a činnost vnitřních orgánů. Jejich působením dochází k vyrušení negativních informací a vyvolání zpětného regeneračního procesu.

Kordyceps a preparáty z dalších vyšších hub dodávají tělesné energie, poskytují specifický účinek a upravují jin a jang energie. Kordyceps je imunoregulátor rychlého působení, působí na úrovni celého organizmu, podporuje jeho celistvost a funkcionální jedinečnost, pomáhají organizmu samému najít cestu k ozdravení a k vnitřní rovnováze. Kordyceps způsobuje normalizaci imunity při infekčních, autoimunitních i nádorových onemocněních, moduluje imunitní systém tak, jak je to v organizmu potřebné. Kordyceps se jeví být silným aktivátorem endogenních antioxidantních systémů, vyvolává aktivaci celé řady buněčných procesů a tím poskytuje větší odolnost proti extrémním faktorům.

Všechny preparáty obsahující Kordyceps, i když jde o potravinové doplňky, jsou klinicky zkoušeny v zahraničí (USA, Japonsko a Jižní Korea), kde byly získány i potvrzení o jejich léčebně preventivních účincích a jejich absolutní bezpečnosti. Preparáty s Kordycepsem neobsahují stimulanty, chemické látky a hormony. Nemají vedlejší škodlivé účinky. Je možné jejich dlouhodobé užívání.

PROČ POTŘEBUJEME BADy?

Každý člověk může být a bude krásný a zdravý s podmínkou, že miluje sebe a své tělo a je ochotný dát milovanému tělu to, co potřebuje – dostatečné množství živin, minerálů, vitamínů, atd.

Každý den jíme a pijeme, pokud se nad tím zamyslíme, stále stejnou monotónní potravu. Doma, v kavárně nebo v restauraci si bez zaváhání objednáváme potraviny a nápoje, které naše tělo vyžaduje. Mnoho lidí neví, že náš organismus přirozeně touží po kvalitních potravinách a naše tělo přirozeně požaduje takové složení potravin a nápojů, ve kterých jsou potřebné živiny. To je tajemstvím podstaty člověka!

Ovšem námi používané jídlo neobsahuje požadovaný komplex živin. Podle odborníků na výživu potřebujeme pro optimální fungování lidského těla získat asi 600 druhů živin a prvků – aminokyselin, vitamínů, makro a mikroelementů, organických kyselin, rostlinných složek, vláknin, atd.

Přírodní produkty také mohou být nazývány bioenergoimunoregulátory. Působí na celé tělo, udržují ho v neporušeném stavu a vzájemném funkčním působení. Tím poskytují tělu vlastní cestu regenerace a dosáhnutí optimální harmonie.

Všechny biologicky aktivní doplňky stravy lze rozdělit do tří skupin:

NUTRACEUTIKA NEBOLI ŽIVINY

Obsahující podstatné komponenty stravy. Doplňují nutriční nedostatky a normalizují metabolismus, udržují normální úroveň pH v krvi 7,1 až 7,4. Je známo, že tělem, které má nízký obsah kyslíku v krvi a tkáních, jelikož okysličovací proces na buněčné úrovni je v takovém případě porušen, nebudou živiny i při vhodné volbě potravin správně asimilovány. Ve stejné době, kdy je tělo nasyceno základními živinami a stopovými prvky, se snižuje pravděpodobnost absorpce radioaktivních a toxických látek.

IMUNOMODULÁTORY, IMUNOREGULÁTORY

Skupina přírodních produktů obsahující bioaktivní látky, které přispívají k obnovení a normalizaci nespecifické i specifické imunity a protinádorové aktivity imunitního systému.

ENERGOMODULÁTORY, ENERGOREGULÁTORY

Přírodní biologicky aktivní látky, které doplňují a normalizují energetický stav organismu pomocí bioinformace přírodních preparátů. Bioinformace postupující v organismu je přenášena pomocí biorezonance a harmonizuje centrum autonomního nervového systému lidského těla, které kontroluje a normalizuje funkci vnitřních orgánů. Pod vlivem bioinformace se také z těla odstraňuje negativní informace o nemoci a je tím nastartován inverzní (reverzní) proces regenerace orgánů a organismu jako celku. Projevuje se také specificky zaměřený účinek na normalizaci stavu Jin a Jang energie těla. To je další rys přírodních produktů – harmonizující vliv na funkčnost systémů těla a prostřednictvím funkčních vztahů orgánů na stav celého organismu. Přírodní preparáty bez ohledu na vysoký nebo nízký energetický stav orgánů normalizují jejich energetické a funkční stavy. Například funkční systém srdce, osrdečníku, hormonálních orgánů a tenkého střeva doplňuje energií a podporuje funkci sleziny, slinivky a žaludku, reguluje a podporuje práci plic a tlustého střeva.

Samozřejmě, že takové rozdělení BADů je konvenční a pohodlné z praktického hlediska.

V přírodě existuje princip selektivní absorpce, který je založen na známém biologickém procesu, kdy tkáně a buňky nasycené základními živinami snižují pravděpodobnost absorpce radioaktivních a toxických látek.

Pokud je organismus po určitou dobu nenasycen dostatečným množstvím základních a stopových prvků jako jsou např. vápník, draslík, jód a další, jsou místo nich absorbovány dispoziční radioaktivní látky a/nebo chemické prvky, které mají podobnou strukturu a valenci. Při přítomnosti radioaktivních látek v těle existuje značné riziko nádorových onemocnění!

Například radioaktivní stroncium-90, které se nachází ve všech jaderných odpadech, je svojí strukturou podobné vápníku a je elementem jedné skupiny prvků periodické tabulky. Může tak nahrazovat vápník v těle. Vápník se používá pro stavbu kostí a zubů a dopravu kyslíku do buněk. Jestli se tělu nedostává vápníku, pak bude do kostí dodáno radioaktivní stroncium-90 nebo baryum-140 nebo radium-226 a blízké tkáně budou ozářeny. To může narušit normální činnost organismu a vést ke vzniku zhoubných onemocnění.

Naštěstí v organismu funguje princip selektivity.

Konvenční neradioaktivní prvky mají přednost před radioaktivními. Pokud jsou všechna volná místa v těle obsazena vápníkem, zabraňuje to radioaktivním prvkům dostat se do buněk a ve velké míře budou z těla vyloučeny.

Podobné procesy probíhají s jodem, který je nezbytný pro tvorbu hormonu štítné žlázy tyroxinu. S nedostatkem jodu ve stravě absorbuje tělo ze svého okolí radioaktivní jod-131, který může narušit funkci štítné žlázy a nakonec způsobí zhoubné onemocnění. U vyvíjejícího se plodu mohou vzniknout závažná narušení z důvodu akumulace jodu-131 ve štítné žláze plodu, např. může dojít k zakrnělému růstu a k narození nedonošeného dítěte, kojenecká úmrtnost se v tomto případě také zvyšuje.

Níže je seznam chemických prvků z knihy S. Shannonové „Strava v atomovém věku„, která ukazuje, jaké prvky budou absorbovány lidským tělem při nedostatku základních prvků.

Stabilní element radioaktivní prvek
vápník stroncium-90, baryum-140, radium-226
jód jod-131
železo plutonium-238, plutonium-239
draslík cesium-137
síra síra-35
kyanokobalamin kobalt-6D
zinek zinek 65

Biologicky aktivní doplňky stravy jsou potřebné k udržení normální úrovně 7,1 až 7,4 pH v krvi a v těle, pak oxidační procesy v těle mohou normálně probíhat.

Z velké části závisí na adekvátním přísunu vápníku – tzv. krále minerálů. Zjistilo se, že vápník je důležitý nejen pro mladý rostoucí organismus, ale i pro dospělé a starší osoby, u kterých pomáhá zabránit mnoha nemocem, včetně rakoviny.

Laureát Nobelovy ceny Otto Marburg popsal účinek kyslíku na zhoubné nádory:

Nádory nerostou při normálním krevním pH 7,37-7,44. Vápník při tom hraje zásadní roli, neboť se podílí na zásobování tkání lidského těla kyslíkem. Je prokázáno, že snížení hladiny vápníku v krvi o 0,5% vede k poklesu oxygenace (zásobení kyslíkem) tkání o 65% a k poklesu krevního pH pod 7,1. Když má tělo kyselé prostředí s nízkým obsahem kyslíku, vede se patogenním virům, bakteriím a plísním dobře. V přítomnosti kyslíku se bakterie a viry nemohou rozmnožovat, hynou tak i nádorové buňky.

Preparáty s čínským kordycepsem mají výše uvedené vlastnosti. Polysacharidy kordycepsu jsou vysoce moderním efektivním bio-imuno-energo-modulátorem. Elixíry s kordycepsem, Šitake a Linchzhi normalizují T-buněčnou a nádorovou imunitu. Pod jejich vlivem dochází k harmonizaci orgánů imunitního systému, jako je brzlík, slezina a játra, a tím se zvyšuje odolnost lidského organismu na různá infekční a nádorová onemocnění. To stimuluje růst lymfocytů, zvyšuje se obsah imunoglobulinu i komplementů, indukuje růst interferonů. Také zvyšuje aktivitu NK-buněk (MHC), které tvoří až 15% všech lymfocytů a rozpoznávají a ničí rakovinné a infikované buňky.

Jmenované produkty se doporučují nejen lidem se zhoršeným zdravotním stavem a sníženou imunitou, ale i pro ozdravení.